Версія для друку

Колірна температура світлодіодних ламп

Автор Iskra
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Колірна температура - це одна з головних характеристик усіх джерел світла. Це фізична величина, яка визначає спектр випромінювання лампи і визначається візуальним сприйняттям кольору оком людини, вона вимірюється в Кельвінах і позначається літерою «К».

Температура світла впливає на психологічний стан людини, створює певну атмосферу в приміщенні, активізовує роботу організму або, навпаки, розслабляє.

Колірна температура раніше мала стандартні параметри, але з появою світлодіодних джерел світла,  гамма кольорів стала більш широкою. Сучасні виробники випускають світлодіодні лампи з різними показниками колірної температури:

  • З тепло білим спектром світла (2700 К – 3200К) . Такий спектр освітлення аналогічний традиційній лампі розжарювання. Світлодіодні LED прилади з таким світлом  створюють затишне, тепле освітлення.  Воно здатне розслаблювати, адже не створює зайве навантаження на очі. Крім того, люди на підсвідомому рівні відчувають себе краще в теплих умовах. Такі прилади рекомендують до застосування в житлових приміщеннях, ресторанах, салонах, вестибюлях готелів.
     
  • З природним, денним спектром світла (3500К – 5000К). Таке світло зовні схоже з сонячним світлом. Це нейтральне світло, яке може застосовуватися в офісах, магазинах, шкільних класах, бібліотеках, нерідко його використовують у виставкових залах. Неодноразові дослідження показали, що нейтральний колір світлодіода сприяє високій продуктивності людини.
     
  • З холодним спектром світла (від 5000К). Таке світло  буде доречне там, де потрібно забезпечити підвищену концентрацію працівників, а також гарне колірне сприйняття предметів. Такі освітлювальні LED прилади встановлюють у великих супермаркетах, медичних установах, навчальних кімнатах, парках та на виробництві.

Дані про колірну температуру можна побачити практично на будь якій упаковці лампи, зазвичай в загальному списку її інших характеристик. Крім цього, деякі виробники можуть додатково дублювати цю інформацію на цоколі свого товару.

Світлодіодні джерела світла  відкрили великі можливості багатьом дизайнерам. Адже тепер можна вибрати, з яким відтінком використовувати світлодіодну LED лампу – жовтим, холодним чи денного світла. Коректний підбір температури світла ламп для різних приміщень - запорука гарного самопочуття на весь час перебування.

Як бачимо, дана характеристика є вкрай важливою і тепер при виборі нової світлодіодної лампи, звертайте увагу не тільки на цінник і бренд, але й на колірну температуру.

 

Прочитано 439 разів