Print this page

Правильна організація локального освітлення в квартирі

Written by Iskra
Rate this item
(0 votes)

Комфортне освітлення в інтер'єрі  можна створити використовуючи  правильно вибрані світильники, які будуть розміщені в потрібному місці. Тому, щоб організувати освітлення в квартирі, в якій буде комфортно жити, потрібно заздалегідь продумати де і яке знадобиться світло, та які функції воно повинне виконувати.

Освітлення в приміщенні може виконувати різні завдання: створювати загальне світло для орієнтації в приміщенні, виділяти певні зони в кімнаті, підкреслюючи оригінальний дизайн, освітлювати робочий простір.

У цій статті розглянемо більш детально один з типів освітлення в житлових інтер'єрах - локальний.

Локальне освітлення - це підсвічування окремих предметів або частин інтер'єру. Воно допомагає зробити приміщення більш світлим, затишним і привабливим, також його можна використовувати при зонуванні кімнати.

Локальне штучне освітлення створюється за допомогою світильників, які розташовуються на конкретних ділянках: над робочим або кухонним столом, в зоні відпочинку у вітальні, а також на стіні. До джерел локального освітлення відносять бра, настільні лампи, торшери та регулюючі світильники.

Обдумуючи організацію освітлення, необхідно врахувати, що світильники необхідно підбирати таким чином, щоб вони гармонійно вписувались в дизайн інтер’єру приміщення.

Локальне освітлення передпокою

У передпокої локальне освітлення використовують для підсвічування дзеркала і наявних там шаф-купе. Найкраще для цього підійдуть точкові світильники. Для візуального розширення вузького коридору можна використовувати декоративні бра.

 

Локальне освітлення кухні

Локальне освітлення на кухні – є важливим атрибутом для вдалого приготування улюблених страв. Щоб виділити робочий простір, можна прикріпити люмінесцентні лампи до підвісних шаф, що знаходяться над робочою поверхнею для приготування їжі, а також над плитою чи мийкою.

 

Локальне освітлення ванної кімнати

У ванній зазвичай розміщують дзеркало, яке потребує локального освітлення.  Також ви можете створити підсвічування для підлоги, розташованих там шафок і самої ванни. Локальне освітлення робить інтер'єр ванної особливо ефектним і інтимним. Вибираючи світильники для ванної, потрібно враховувати, щоб вони були стійкі до різких перепадів температур і високого рівня вологості. Сьогодні всі пропоновані виробниками світлодіодні лампи для ванної кімнати мають високий ступінь вологостійкості, що в свою чергу, свідчить про їх безпечне використання.

 

Локальне освітлення спальні

У спальні спеціального освітлення вимагає приліжкова зона. Найчастіше по дві сторони ліжка встановлюються настільні лампи, що створює правильне, рівномірне освітлення. Також можна повісити бра над ліжком, щоб вночі ви могли включити світло, не встаючи з ліжка.

 

Локальне освітлення в дитячій кімнаті

У дитячій кімнаті необхідно передбачити освітлення робочого місця, зони гри, а також біля ліжка. Для освітлення письмового столу зазвичай використовують настільні лампи. Оптимальним вибором з точки зору якості і безпеки для робочого столу дитини буде LED-освітлення

 

Локальне освітлення вітальні

У вітальні локальне освітлення потрібне тільки в зоні відпочинку. Для його облаштування добре підходять точкові світильники. Вони - компактні і добре комбінуються, їх вбудовують в підвісну стелю. Якщо розмістити їх на різних рівнях стелі і в різних площинах, то з'являються цікаві світлові ефекти. Для цього найкраще використовувати світлодіодні лампочки, які не нагріваються, відповідно й не пошкодять полотно натяжної стелі.Також, для освітлення зони відпочинку підійде і торшер, настінні світильники на підвісах, бра.

Локальне освітлення відіграє важливу роль в облаштуванні квартири, тому необхідно ретельно продумати його, перед тим як приступати до монтажу і розташування штучних джерел світла.

 

Read 508 times