Print this page

Галогенні лампи. Принцип роботи, особливості, переваги

Written by
Rate this item
(0 votes)

Галогенні лампи  конструктивно схожі на звичайні лампи розжарювання, виконані у вигляді кварцової колби, але вони наповнені інертним газом з додаванням галогенів - як правило, йоду або брому, що забезпечує уповільнене випаровування тіла розжарювання.

Принцип роботи галогенних ламп  практично такий самий як і у традиційних ламп розжарювання: при проходженні електричного струму через тіло розжарення (зазвичай вольфрамову спіраль) воно нагрівається до високої температури, починаючи світитися.

Основна відмінність між цими джерелами світла полягає в складі газу, що наповнює колбу. Значущим недоліком лампи розжарювання вважається її невеликий термін придатності та підвищена енергоємність. Це пояснюється досить просто. 

Щоб збільшити інтенсивність світлового потоку, доводиться підвищувати температуру тіла розжарювання, що в свою чергу збільшує витрату енергії. При нагріванні вольфрам, з якого виготовляється ​​нитка розжарення, починає випаровуватися. Атоми осідають на внутрішній частині колби. В результаті чого з часом кількість випромінюваного світла лампою зменшується. Чим вища робоча температура лампи розжарювання, тим швидше відбувається цей процес.

Галогенні лампи  позбавлені цих недоліків за рахунок того, що всередині колби знаходиться так звана галогенна добавка. При нагріванні вольфрам починає випаровуватися і з'єднується з присутніми всередині колби летючими галогенами.

В результаті утворюються нітрати вольфраму, що не осідають на стінках оболонки. Вони повертаються на нитку розжарення, де розкладаються на вольфрам і галогени, після чого цикл повторюється.

Галогенні лампи  мають деякі особливості:

 • Вони досить чутливі  до будь яких забруднень, тому не варто доторкатись до поверхні скла галогенових ламп, оскільки вони відразу  вийдуть з ладу.
   
 • Галогенні лампи в розігрітому стані досягають високих температур, а це означає, що їх потрібно встановлювати таким чином, щоб в подальшому уникнути  будь який контакт з легко займистими матеріалами.

Галогенні лампи  отримали широке поширення в побуті, промисловості і в інших сферах людської життєдіяльності. Це обумовлюється наявністю їх наступних переваг :

 • підвищена світловіддача та термін експлуатації, в порівнянні зі звичайними лампами;
   
 • яскраве світло протягом всього робочого часу;
   
 • стійкість до можливих коливань напруги в мережі;
   
 • високий рівень енергетичної ефективності.

Як бачимо, галогенна лампа має низку переваг, які здатні схилити дбайливого господаря та професійного дизайнера до її використання при оформленні приміщення.

 

Read 1532 times Last modified on Monday, 07 September 2020 11:49
iryna

Latest from iryna