Print this page

Як вибрати настільну лампу

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Настільна лампа – це прилад освітлення,  який є незамінним аксесуаром для тих, хто  часто проводить час за письмовим столом,  любить почитати книгу або займається творчістю. Такі світильники використовуються і вдома, і в офісі.

При виборі настільної лампи, слід враховувати те, для яких цілей її будуть використовувати та хто буде нею користуватись. Настільний світильник можна використовувати в якості:

  • приліжкового джерела світла,
  • освітлення  робочого столу школяра,
  • додаткового підсвічування комп'ютерного столу,
  • освітлення робочого місця,
  • освітлення на журнальному столику,
  • для прикраси інтер'єру.

Також при виборі настільної лампи потрібно звернути увагу на:

1. Джерело світла

Основні типи ламп, які використовують в настільних світильниках: лампи розжарювання, компактні люмінесцентні лампи, галогенні та світлодіодні джерела світла.  Кожні з них мають свої власні переваги і недоліки, і відмінно функціонують в різних умовах.

Але найбільш безпечними і ефективними  фахівці визнали світлодіодні (LED) лампи. Вони не пульсують, майже не нагріваються, мають хороший коефіцієнт передачі кольору більше 80%, що дозволяє передавати всі відтінки освітлюваних предметів, випромінюють приємне для очей світло. Світлодіодні пристрої найкраще підходять для того, щоб організувати освітлення будь якої робочої зони.

 

2. Кольорову температуру

Колір освітлення впливає на комфорт користування настільною лампою. Існує поділ на холодний, нейтральний (денний) і тепло білий відтінок світла.

У робочих зонах офісів, переважає саме холодний відтінок, оскільки, він підвищує концентрацію і продуктивність праці.Однак для сітківки дитини більш безпечним є теплий відтінок. 3600 - 3800 К - можна вважати оптимальною величеною для настільного освітлення. Офтальмологи попереджають про небезпеку холодного освітлення блакитного відтінку для сітківки очей людини, яке створює додаткове навантаження на очі. 

 

3. Конструкція та матеріали корпусу

Настільна лампа повинна виготовлятися з якісних матеріалів, бути безпечною для здоров'я дитини, повноцінно висвітлювати простір письмового столу. Метал, термостійкий пластик, ударостійке скло - краще рішення.

Якщо в якості матеріалу ви вибираєте пластик, то він обов'язково повинен бути термостійким, інакше абажур з часом «попливе» від високої температури. Якщо ви вибираєте металевий варіант, то він не повинен нагріватися при роботі лампи, інакше об нього можна буде випадково обпектися. Офісні (робочі) світильники повинні бути функціональними та надійними.

 

Правильно підібрані настільні світильники стануть незамінними елементами вашого комфортного відпочинку або роботи. Але варто розуміти, що навіть правильно підібрана настільна лампа не зможе замінити основне освітлення для комфортної діяльності. Вона лише допомагає досягти того рівня освітленості, при якому можна без шкоди для очей працювати на робочому місці.

 

Робота в кімнаті при одній лише настільній лампі може бути шкідлива для очей. Для читання, письма, малювання необхідне також загальне верхнє світло, але його яскравість може бути відносно невисокою. Якщо освітлення в приміщенні буде комбінованим, очі людини будуть менше втомлюватися під час роботи і заняттях творчістю.

 

Read 1408 times Last modified on Sunday, 13 September 2020 15:09
iryna

Latest from iryna